world of football
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
world of football

Jednoducho vsetko o futbale :-)
 
DomovDomov  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  Prihlásenie  

 

 FC BARCELONA

Goto down 
+11
AMOR414
Stoffo
Mautinko
Lacoste
Tarzan
avs.roy
Canary
cuban
Sigi
jarci
Antonio
15 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
AutorSpráva
jarci

jarci


Počet príspevkov : 525
Age : 40
Registration date : 02.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 16, 2008 3:22 pm

Laughing heh...máš pravdu....ja stále tvrdím, že lepšie označiť takýchto hráčov za jedných z najlepších na svete...nedehonestuje to a akceptuje to skoro každý... Wink
Návrat hore Goto down
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 16, 2008 4:25 pm

cuban napísal:
avs.roy napísal:
cuban napísal:
avs.roy napísal:
1. to mi sotva vyvratis
2. ved zato! Very Happy
3. nemozes cakat, ze bude mat formu ako v 17tich & up

4. kedze ma "agein' legs", vacsinou nastupuje ako sub, ale jeho skusenosti podrzat a prihrat loptu v spravnom case su stale nepopieratelne. Este stale dokaze vyzvrtat obrancov supera, je to ikona, vzor a inspiracia pre mladsich spoluhracov. Velka osobnost svetoveho futbalu, ktora si zasluzi prekonat Sira Bobbyho...

1. to my sotva potvrdis

Bez urazky Cuban, nic nemusim potvrdzovat o chlapovi, ktory ked dal gol pri svojom debute v drese United, tak v ten isty vecer ti mamina dala dole podbradnik a isla ta prebalit! Mal by si citat aj o superoch svojho oblubeneho tymu, nielen o sucasnych a minulych hracoch AFC! A ked tak urobis, tak sa aj od inych velkych futbalovych legiend dozvies, kto je to Ryan Giggs. Urcite si si uz namahal mozgove zavity, aby si mi tu mohol uviest ineho a lepsieho LW, ktory hraval tuto krasnu hru, ale ako vidim, nikto iny ta tu nenapada. A vsetci vieme preco... Ak by si si chcel na niekoho ineho spomenut, skus ho potom porovnat s tymto: https://www.youtube.com/watch?v=PnrPjiK8Y8I&feature=related

ja viem kto je ryan giggs... ale povedat ze je to najlepsi kridelnik vsetkych cias?

asi ti nic nehovoria hraci ako Zico, Garrincha, Edu, Jairzinho, Cruyff, Ginola, Hagi, dokonca tvoj milovany Best
ak bol Giggs lepsi ako Cruiff tak ste trapny-Cruif povazovany za najvesciu legendu holandskeho futbalu a to hrali za holandsko aky hraci Rijkaard,Van Basten,Kluivert,Guulit....Cruyf,Zico-jednoznacne lepsi ako Giggs jarci ma pravdu jeden z najlepsich urcite nie najlepsi.
Návrat hore Goto down
cuban
Admin
cuban


Počet príspevkov : 1756
Age : 35
Location : ZH
Registration date : 01.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 16, 2008 6:39 pm

Stoffo napísal:
cuban napísal:
avs.roy napísal:
cuban napísal:
avs.roy napísal:
1. to mi sotva vyvratis
2. ved zato! Very Happy
3. nemozes cakat, ze bude mat formu ako v 17tich & up

4. kedze ma "agein' legs", vacsinou nastupuje ako sub, ale jeho skusenosti podrzat a prihrat loptu v spravnom case su stale nepopieratelne. Este stale dokaze vyzvrtat obrancov supera, je to ikona, vzor a inspiracia pre mladsich spoluhracov. Velka osobnost svetoveho futbalu, ktora si zasluzi prekonat Sira Bobbyho...

1. to my sotva potvrdis

Bez urazky Cuban, nic nemusim potvrdzovat o chlapovi, ktory ked dal gol pri svojom debute v drese United, tak v ten isty vecer ti mamina dala dole podbradnik a isla ta prebalit! Mal by si citat aj o superoch svojho oblubeneho tymu, nielen o sucasnych a minulych hracoch AFC! A ked tak urobis, tak sa aj od inych velkych futbalovych legiend dozvies, kto je to Ryan Giggs. Urcite si si uz namahal mozgove zavity, aby si mi tu mohol uviest ineho a lepsieho LW, ktory hraval tuto krasnu hru, ale ako vidim, nikto iny ta tu nenapada. A vsetci vieme preco... Ak by si si chcel na niekoho ineho spomenut, skus ho potom porovnat s tymto: https://www.youtube.com/watch?v=PnrPjiK8Y8I&feature=related

ja viem kto je ryan giggs... ale povedat ze je to najlepsi kridelnik vsetkych cias?

asi ti nic nehovoria hraci ako Zico, Garrincha, Edu, Jairzinho, Cruyff, Ginola, Hagi, dokonca tvoj milovany Best
ak bol Giggs lepsi ako Cruiff tak ste trapny-Cruif povazovany za najvesciu legendu holandskeho futbalu a to hrali za holandsko aky hraci Rijkaard,Van Basten,Kluivert,Guulit....Cruyf,Zico-jednoznacne lepsi ako Giggs jarci ma pravdu jeden z najlepsich urcite nie najlepsi.

ved ja tomu chalanovi nic neupieram, nie nadarmo ma prezyvku welsh wizzard...ale treba si priznat ze v jeho veku uz trava nie je taka zelena ako bola kedysi a hlavne ze tu boli aj iny hraci ako on...a ze futbalova historia pozna aj iny klub ako manchester united
Návrat hore Goto down
https://worldoffootball.slovakforum.net
avs.roy

avs.roy


Počet príspevkov : 582
Age : 50
Location : Hull
Registration date : 02.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 16, 2008 8:42 pm

Cuban - ani jeden z hracov, ktorych si tu napisal nebol lave kridlo! Pokial viem, napisal som, ze Giggs je najlepsi LW vsetkych cias. Zico - stred, Garrincha - RW, Best - RW, Hagi - utocnik... A chlapci ako Jarzinho, Edu a Ginola, nech hrali kde chceli, urcite nedosahovali kvalit Ryana Giggsa! Moj nazor...

Stoffo - Cruyff hral viacmenej vylucne stred zalohy, popripade sa ocitol na pravej strane. Ja som sa tu bavil vylucne o lavom kridle... A Hendrik Johannes Cruijff lavym kridlom nebol. Netvrdim, ze sa na lavej strane nikdy nevyskytol, ale za slovicka sa tu hadam chytat nebudeme...

Takze toto vam tu moc nevyslo... Very Happy Skuste nieco ine!

Na druhej strane vsak beriem, ze vy mladsi si to tak porovnat nedokazete. Ja som cez zapodoeuropsky satelit sledoval ManU od roku 1992, vtedy nebola ziadna Galaxie Sport a podobne Slovakom dostupne kanaly, takze som mohol lepsie porovnavat... Wales nikdy nehral na ziadnom vrcholovom turnaji, takze Ryan sa mohol blysnut (a to sa aj!) v podstate iba v drese ManUtd. Kdezto zbytok hracov, ktorych ste tu uviedli mutili vodu ci uz v klubovom futbale alebo aj v tom medzinarodnom, teda bud na EURO alebo na MS. Ryan tu prilezitost nikdy nemal (tak isto ako Best), pretoze Wales nie je Brazilia a ani Holandsko... na youtube si mozete pozriet mnozstvo videi spickovych zapasov Brazilie alebo Holandska z minulosti, zato Ryanova rodna krajina tam urcite nebude. Tym padom sa ten vas pohlad moze hodne skreslovat, ale nic v zlom...
Návrat hore Goto down
Bergie6

Bergie6


Počet príspevkov : 609
Registration date : 06.02.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 16, 2008 9:06 pm

tak teda trochu off topic... alebo skor po dlhsej dobe k veci, Lahm podpisal zmluvu s bayernom do leta 2012 takze tym zrejme padaju nadeje barcy na ziskanie lahma, som zvedavy ako sa poriesi situacia na poste praveho beka u barcelony
Návrat hore Goto down
cuban
Admin
cuban


Počet príspevkov : 1756
Age : 35
Location : ZH
Registration date : 01.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySo máj 17, 2008 1:26 am

avs.roy napísal:
Cuban - ani jeden z hracov, ktorych si tu napisal nebol lave kridlo! Pokial viem, napisal som, ze Giggs je najlepsi LW vsetkych cias. Zico - stred, Garrincha - RW, Best - RW, Hagi - utocnik... A chlapci ako Jarzinho, Edu a Ginola, nech hrali kde chceli, urcite nedosahovali kvalit Ryana Giggsa! Moj nazor...

Stoffo - Cruyff hral viacmenej vylucne stred zalohy, popripade sa ocitol na pravej strane. Ja som sa tu bavil vylucne o lavom kridle... A Hendrik Johannes Cruijff lavym kridlom nebol. Netvrdim, ze sa na lavej strane nikdy nevyskytol, ale za slovicka sa tu hadam chytat nebudeme...

Takze toto vam tu moc nevyslo... Very Happy Skuste nieco ine!

Na druhej strane vsak beriem, ze vy mladsi si to tak porovnat nedokazete. Ja som cez zapodoeuropsky satelit sledoval ManU od roku 1992, vtedy nebola ziadna Galaxie Sport a podobne Slovakom dostupne kanaly, takze som mohol lepsie porovnavat... Wales nikdy nehral na ziadnom vrcholovom turnaji, takze Ryan sa mohol blysnut (a to sa aj!) v podstate iba v drese ManUtd. Kdezto zbytok hracov, ktorych ste tu uviedli mutili vodu ci uz v klubovom futbale alebo aj v tom medzinarodnom, teda bud na EURO alebo na MS. Ryan tu prilezitost nikdy nemal (tak isto ako Best), pretoze Wales nie je Brazilia a ani Holandsko... na youtube si mozete pozriet mnozstvo videi spickovych zapasov Brazilie alebo Holandska z minulosti, zato Ryanova rodna krajina tam urcite nebude. Tym padom sa ten vas pohlad moze hodne skreslovat, ale nic v zlom...

ale boli to aj lave kridla, minimalne v takom ponimani ako giggs...ved ani on neni ortodoxny LW...casto hraval aj na pravo a ked uz nie na papiery v zostave tak v zapase si casto meni pozicie s pravym kridelnikom...cruyff nehraval stred zalohy ale podhrotoveho utocnika...a ked ti nieco hovori pojem totalny futbal budes vediet ze hraval casto aj z laveho kridla...no a nakoniec ty chlapci co podla teba nedosahuju kvalit giggsa boli minimalne taky dobry ako on...a okrem toho edu bol vyhlaseny aj za najlepsieho LW v historii futbalu v roku 2000 v parizi...takze mi to celkom vyslo...skus teraz ty nieco ine..

proste nemozes povedat ze taky chlapik je najlepsi...
Návrat hore Goto down
https://worldoffootball.slovakforum.net
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySo máj 17, 2008 9:42 am

Bergie6 napísal:
tak teda trochu off topic... alebo skor po dlhsej dobe k veci, Lahm podpisal zmluvu s bayernom do leta 2012 takze tym zrejme padaju nadeje barcy na ziskanie lahma, som zvedavy ako sa poriesi situacia na poste praveho beka u barcelony
akurat som to tu chcel napisat lahm-to je cvok raz hovori ze nepodpise raz ze podpise ale podla mna je to tym ze barca rokuje so Sevillou taze na pravom beku by mal hrat Dani Alves ak sa to vyriesi txiki je uz treti den v seville ale zatial nic taze neviem ako sa to riesi este to budu asi dlhe rokovania so sevillou.
Návrat hore Goto down
avs.roy

avs.roy


Počet príspevkov : 582
Age : 50
Location : Hull
Registration date : 02.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySo máj 17, 2008 1:47 pm

cuban napísal:
avs.roy napísal:
Cuban - ani jeden z hracov, ktorych si tu napisal nebol lave kridlo! Pokial viem, napisal som, ze Giggs je najlepsi LW vsetkych cias. Zico - stred, Garrincha - RW, Best - RW, Hagi - utocnik... A chlapci ako Jarzinho, Edu a Ginola, nech hrali kde chceli, urcite nedosahovali kvalit Ryana Giggsa! Moj nazor...

Stoffo - Cruyff hral viacmenej vylucne stred zalohy, popripade sa ocitol na pravej strane. Ja som sa tu bavil vylucne o lavom kridle... A Hendrik Johannes Cruijff lavym kridlom nebol. Netvrdim, ze sa na lavej strane nikdy nevyskytol, ale za slovicka sa tu hadam chytat nebudeme...

Takze toto vam tu moc nevyslo... Very Happy Skuste nieco ine!

Na druhej strane vsak beriem, ze vy mladsi si to tak porovnat nedokazete. Ja som cez zapodoeuropsky satelit sledoval ManU od roku 1992, vtedy nebola ziadna Galaxie Sport a podobne Slovakom dostupne kanaly, takze som mohol lepsie porovnavat... Wales nikdy nehral na ziadnom vrcholovom turnaji, takze Ryan sa mohol blysnut (a to sa aj!) v podstate iba v drese ManUtd. Kdezto zbytok hracov, ktorych ste tu uviedli mutili vodu ci uz v klubovom futbale alebo aj v tom medzinarodnom, teda bud na EURO alebo na MS. Ryan tu prilezitost nikdy nemal (tak isto ako Best), pretoze Wales nie je Brazilia a ani Holandsko... na youtube si mozete pozriet mnozstvo videi spickovych zapasov Brazilie alebo Holandska z minulosti, zato Ryanova rodna krajina tam urcite nebude. Tym padom sa ten vas pohlad moze hodne skreslovat, ale nic v zlom...

ale boli to aj lave kridla, minimalne v takom ponimani ako giggs...ved ani on neni ortodoxny LW...casto hraval aj na pravo a ked uz nie na papiery v zostave tak v zapase si casto meni pozicie s pravym kridelnikom...cruyff nehraval stred zalohy ale podhrotoveho utocnika...a ked ti nieco hovori pojem totalny futbal budes vediet ze hraval casto aj z laveho kridla...no a nakoniec ty chlapci co podla teba nedosahuju kvalit giggsa boli minimalne taky dobry ako on...a okrem toho edu bol vyhlaseny aj za najlepsieho LW v historii futbalu v roku 2000 v parizi...takze mi to celkom vyslo...skus teraz ty nieco ine..

proste nemozes povedat ze taky chlapik je najlepsi...

Mozem Cuban, mozem... Giggs si strieda poziciu s pravym kridlom iba vtedy, ak sa pravemu kridlu v danom zapase moc nedari, to si si nikdy nevsimol? Ryan je ortodoxny lavak (pravu ma v podstate len kvoli rovnovahe) a da sa povedat, ze je aj ortodoxny LW. Edu... Sorry, to je kto? Ten manik, co matne posobil par sezon v AFC? Don't make me laugh Cuban. Takeho niekoho hadam nebudem prirovnavat k Ryanovi. V Parizi 2000? To sa udialo na Champs Elysee v nejakej krcme? Inak to totizto ani nevidim... Very Happy Precitaj si co povedali na Giggsovu adresu hraci ako Zidane, Figo, Del Piero, Charlton, Best a dalsi borci... Ginola, Jarzinho... Dobri, ale boli aj lepsi! Giggs je len jeden, samozrejme "at his prime time", teraz ma uz len "babie leto"...

Nahod si Hendrik Johannes Cruijff na wikipedia.org a dozvies sa, ze jeden z prvych predstavitelov "total football" bol central attacking midfielder, ziadny forward a ani striker Cuban! So what then?
Návrat hore Goto down
cuban
Admin
cuban


Počet príspevkov : 1756
Age : 35
Location : ZH
Registration date : 01.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySo máj 17, 2008 2:25 pm

avs.roy napísal:


Mozem Cuban, mozem... Giggs si strieda poziciu s pravym kridlom iba vtedy, ak sa pravemu kridlu v danom zapase moc nedari, to si si nikdy nevsimol? Ryan je ortodoxny lavak (pravu ma v podstate len kvoli rovnovahe) a da sa povedat, ze je aj ortodoxny LW. Edu... Sorry, to je kto? Ten manik, co matne posobil par sezon v AFC? Don't make me laugh Cuban. Takeho niekoho hadam nebudem prirovnavat k Ryanovi. V Parizi 2000? To sa udialo na Champs Elysee v nejakej krcme? Inak to totizto ani nevidim... Very Happy Precitaj si co povedali na Giggsovu adresu hraci ako Zidane, Figo, Del Piero, Charlton, Best a dalsi borci... Ginola, Jarzinho... Dobri, ale boli aj lepsi! Giggs je len jeden, samozrejme "at his prime time", teraz ma uz len "babie leto"...

Nahod si Hendrik Johannes Cruijff na wikipedia.org a dozvies sa, ze jeden z prvych predstavitelov "total football" bol central attacking midfielder, ziadny forward a ani striker Cuban! So what then?

nie nemozes...ked uz sa tolko odvolavas na tu vikkipediu tak aj tam ma giggs v popise "left/right winger"

nie ten edu...Bonveido Edu, clen vitazneho brazilskeho timu na majstrovstvach 1970, a v roku 2000 bol v parizi naozaj vyhlaseny za najlepsieho laveho kridelnika vsetkych cias....

no a nakoniec ceresnicka...asi si si tu wikipediu vobec nepozrel...lebo tam cierne/modre na bielom stoji ze to bol stredopoliar a forward...

Through his career Cruyff became synonymous with the playing style of "Total Football."[1] It is a system where a player who moves out of his position is replaced by another from his team, thus allowing the team to retain their intended organizational structure. In this fluid system no footballer is fixed in his or her intended outfield role; anyone can be successively an attacker, a midfielder and a defender. The style was honed by Ajax coach Rinus Michels around the time Cruyff came to prominence.

Strictly speaking, Cruyff played centre forward in this system. But he would drop deep to confuse his markers or suddenly move to the wing with devastating effect. No one had seen a centre forward like that before. Due to the way Cruyff played his game he is still referred to as "the total footballer."[4]

Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
https://worldoffootball.slovakforum.net
halinka

halinka


Počet príspevkov : 56
Registration date : 28.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyNe máj 18, 2008 12:51 pm

..juuu...pepe guardiola ... ci jak sa to pise :DD moja detska laaaska futbalova .. tesim sa, asi mi barca bude o nieco sympatickejsia Smile
Návrat hore Goto down
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyNe máj 18, 2008 1:24 pm

halinka napísal:
..juuu...pepe guardiola ... ci jak sa to pise :DD moja detska laaaska futbalova .. tesim sa, asi mi barca bude o nieco sympatickejsia Smile
guardiola bol tvoja detska futbalova laska??to by ma teda nenapadlo.A co take ta konkretne na Pepem zaujalo?
Návrat hore Goto down
halinka

halinka


Počet príspevkov : 56
Registration date : 28.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyNe máj 18, 2008 5:27 pm

Stoffo napísal:
halinka napísal:
..juuu...pepe guardiola ... ci jak sa to pise :DD moja detska laaaska futbalova .. tesim sa, asi mi barca bude o nieco sympatickejsia Smile
guardiola bol tvoja detska futbalova laska??to by ma teda nenapadlo.A co take ta konkretne na Pepem zaujalo?
ja vlastne ani neviem.. vzdy mi bol sympaticky .. a vsimla som si ho v repre , lebo v tych casoch som moc klubovy futbal nevnimala.. teda, asi Very Happy ved to bolo davno, na moj vkus
Návrat hore Goto down
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyNe máj 18, 2008 6:27 pm

halinka napísal:
Stoffo napísal:
halinka napísal:
..juuu...pepe guardiola ... ci jak sa to pise :DD moja detska laaaska futbalova .. tesim sa, asi mi barca bude o nieco sympatickejsia Smile
guardiola bol tvoja detska futbalova laska??to by ma teda nenapadlo.A co take ta konkretne na Pepem zaujalo?
ja vlastne ani neviem.. vzdy mi bol sympaticky .. a vsimla som si ho v repre , lebo v tych casoch som moc klubovy futbal nevnimala.. teda, asi Very Happy ved to bolo davno, na moj vkus
no aj mne vyzera dost sympaticky bradac,mlady katalanec uvidime aky bude trener.
Návrat hore Goto down
Tarzan

Tarzan


Počet príspevkov : 729
Location : Birmingham
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 23, 2008 12:42 am

stoffo: nadaval si ze chlapik z stv povedal ze man u je viac ako klub tak teraz tu mas vacsiu pecku
toto mi poslal bratricek
http://www.footballmanager.sk/memberlist.php?mode=viewprofile&u=696
kukni tam dole na podpis Wink
Návrat hore Goto down
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 23, 2008 2:56 pm

Tarzan napísal:
stoffo: nadaval si ze chlapik z stv povedal ze man u je viac ako klub tak teraz tu mas vacsiu pecku
toto mi poslal bratricek
http://www.footballmanager.sk/memberlist.php?mode=viewprofile&u=696
kukni tam dole na podpis Wink
vies je rozdiel ked to hovori zavisl fanusik ako ked to je pravda.U nas to Motto Mes Que un club nejako vzniklo ci sa t niekomu paci ci nie ja nehovorim ze teraz kazdy musi fanidt barce ale naco beru do ust Motto,ktore patri nam a navzdy nam patrit bude.Co robi chelsea alebo manchester pre to ked chceju mat take motto??to Mes que un club vzniklo ked boli katalanci utlacani fasistickym madridom (inak vtdy vniklo el clasico) a uspesnost vtedajsieho FC Barcelona priniesla katalancom radost z tak zniceneho zivota-a zachranili osud novych katalancov i docasne osamostatneni od spnielskeho kralovstva.Tak vzniklo Mes Que un club a v sucasnosti sa o podraduje najme charitami a beneficnymi akciami kedze vojny uz nastastie nie su ale je to brane tak ze kazde vitaztvo v el clasicu je pre katalacov narodne vitazstvo aj keby klub vypadol kazdy bude slavit porazku madridu.O to tu ide.
Návrat hore Goto down
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPi máj 23, 2008 3:01 pm

Skvely clanok precitajte si.

TOTO NIE JE TERCERA ALE BARCA!

Už o pár dní sa oficiálne Pep Guardiola, ujme kormidla Barcelony po holanďanovi Rijkaardovi. Mne sa podarilo nájsť pekný článok o jeho pôsobení v Barce B, kde sa o ňom vyrozprávali jeho zverenci, ale aj spolupracovníci. Myslíte, že je Pep ten pravý? Bude dosť tvrdý, urobí si poriadok v kabíne, aký je to tréner, tak na nasledujúce otázky vám odpovie práve tento článok.

6. Decembra odohralo naše B-čko zápas proti Masnou a zverencom Pepa Guardioly sa podarilo stratiť dvojgólový náskok, ktorí si vytvorili proti domácim v prvom polčase.
"Jeho reč po zápase bola úžasná.", hovorí jeden z hráčov, "zvyčajne Guradiola, analyzuje zápas až na druhý deň, ale v to popoludnie urobil výnimku. Zavrel dvere v šatni a všetkým nám povedal, že si nezaslúžime nosiť dres Barcelony po dnešnom výkone, že tieto farby reprezentujú veľa ľudí a ich hrdosť, a my nie sme hodní hrať za tento klub, normálne sme sa z toho posrali!"

V Októbri, katalánsky denník, SPORT uverejnil jednu príhodu zo šatne B-čka.
"Guardiola vo svojej motivačnej reči využil frázy z filmu Operación Triunfo ako príklad a povedal nám, že súper má šancu poraziť nás a urobí všetko preto aby zvíťazil a my by sme mali urobiť to isté. Keď to na druhý deň uvidel v novinách rozčúlil sa a vysvetlil nám, že takéto veci musia ostať v kabíne, a medzi spoluhráčmi."

Guardiola, prevzal Barcu B na konci Júla roku 2007. Nemal ešte bohvie aké skúsenosti s trénovaním, ale ako sa ujal kormidla, zmenil sa na schopného a tvrdo pracujúceho trénera, ktorý chcel preniesť svoje myšlienky do hry.
"V práci bol vždy prvý a odchádzal ako posledný, a nikdy tomu nebolo inak. Rád všetko kontroloval, ale nechal vás byť sám sebou, kým ste nezneužili jeho dôveru Chcel mať všetko pod kontrolou a všetko pripravené nerád totiž improvizoval."

Barca B odohrala 38 zápasov v Tercere, kde vyhrala 17 domácich zápasov z 19-ich a na domácom trávniku nenašla premožiteľa. V 11-ich zápasoch po sebe neprehrala a po remíze v predposlednom kole proti Sant Andreu (1-1) sa stala lídrom Tercery a v poslednom kole hráči Barcy B spečatili svoj postup do tretej ligy víťazstvom na pôde Europy 0:1.

Pep pracoval hlavne na systéme hry a to bol hlavný dôvod, prečo hráči trénovali ráno a poobede, naviac hráči ostali sústredený po celú sezónu.
"Teraz sme tu spolu a záleží len na vás ako využijete svoj potenciál a šancu stať sa lepším futbalistom, naša motivácia ho stála veľa peňazí, lebo keď sme vyhrali tri zápasy v rade, pozval nás na obed a všetko to sám zaplatil, minul na nás strašne veľa peňazí." dodáva jeden z hráčov.

"Nevydržal sedieť celý zápas na lavičke, pripomínal mi Luisa Aragonesa alebo Jaume Langa nášho fyzioterapeuta. Počas zápasu sa vôbec nevyhýbal štvrtému rozhodcovi a to ani, keď nadával, ale mal to dobré vymyslené, lebo vždy hrešil len po taliansky, aby mu rozhodca nerozumel."

"Raz si pamätám keď Marc Valiente odišiel z tréningu o päť minút skôr, aby mohol ísť natočiť nejakú reklamu, tak ho Pep zastavil a povedal mu: Ak poriadne netrénuješ nehráš a to bol Marc jeden z kapitánov v tíme. Ale Marc ešte z toho vyšiel dobre, lebo, keď sme hrali proti Boatii tretí zápas v lige a Marc Crosas, ktorý mimochodom často trénoval s hráčmi A-čka, nepodal dobrý výkon v prvom polčase, tak ho Pep poriadne "zvozil" v šatni a ako sa začal druhý polčas a Marc stratil prvú loptu, Guardiola ho vystriedal, neuveriteľné. Ak si toto dovolil k Marcovi tak čo potom k ostatným?" hovorí jeden z najmladších hráčov
"Ak nám chcel niečo vysvetliť, vždy využíval nejaký konkrétny príklad a bol ku každému spravodlivý" hovorí kapitán

"Ak si dobrý tak skóruješ proti Sabadellu" povedal Cruyff dva dni po Guardiolovom debute v Primere Division a toto isté povedal Pep, Gayovi Asulinovi po jeho debute v reprezentácii Izraela a Guy hneď ďalší týždeň skóroval a prihral na dva góly.
"Pep urobil pre nás strašne veľa, stále nám predkladal nové výzvy, aby sme nestratili motiváciu napríklad: Ak nebudete tvrdo pracovať, tak sa vám to vypomsti."

"Toto nie je Terecera toto je Barcelona B, nie každý má šancu hrať za ňu," toto nám raz Pep povedal. Jeho spolupracovníci o ňom prezradili:
"Pep má pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, ak nie tak za ne doslova platíte. Napríklad hráči nemôžu používať telefóny na Ciudad Deportiva, a dokonca ani v autobuse, a ak niekto príde neskoro na tréning, zaplatí pokutu 120 euro. Hráči majú večierku o 12:00, ak vás niekto uvidí po polnoci vonku, platíte pokutu, prvýkrát 1500 euro, druhýkrát 3000 euro, a ak aj tretíkrát nemusíte sa na tréningu už vôbec ukazovať."

"V deň zápasu nacvičujeme stratégiu proti súperovi, ak hráme vonku tak všetci obedujeme v La Masii, ak hráme doma, tak každý doma."

Carles Busquets, tréner brankárov, fajčí na prakovisku, lebo mu tréner nedovolí fajčiť v šatni, raz sa ho jeden bývali zamestanec opýtal na Guardiolu a Carles odpovedal:
"Pep? Kurňa ten vie čo robí".......
Návrat hore Goto down
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyUt jún 10, 2008 2:29 pm

takze tu je program tohtorocnej letnej pripravy FC Barcelona pod Josepom Guardiolom.

Priprava zacina 14.jula,aby mali hraci z eura oddych-od 14.jula do 20.jula sa bude naplno zarezavat v katalansku na treningovych plochach-viac-menej takticky zamerane treningy aby pep predstavil hracom svoju filozofiu a vstiepil im svoj system.Potom sa ide na tyzden do skotska na sustredenie,do talianska na beneficny zapas s fiorentinou a na turne do USA.

14-20. jul-barcelona-takticka a fyzicka priprava
21-26.jul-sustredenie v skotsku,pocas ktoreho sa odohraju 2 priatelske zapasy s Hibernianom a Dundee United.
30.jul-beneficny zapas s fiorentinou
1-6-august-turne po USA s 2 priatelskymi zapasmi-New York red bulls v New Yorku a Chicagom.
7-12.august-zaverecna priprava v barcelone
12.august-prvy zapas 3.predkola LM
14.august-trofej joana gampera:FC Barcelona-Boca Juniors
26.august-odveta 3.predkola LM a zaroven zaciatok la ligy.
Návrat hore Goto down
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyUt jún 17, 2008 4:43 pm

konecne tlacovka s Josepom Guardiolom-novym koucom barcy,ktory v nedelu vybojoval s barcelonskym beckom postup do 2.ligy!!!

Tu su jeho vyjadrenia:

"Cítím se připraven, kdybych nebyl, tak bych zde neseděl. Uspokojení, že jsem zde, je stejně velké jako zodpovědnost. Chtěl bych poděkovat prezidentovi, Txikimu a Marcu Ingliovi za to, že do mě tento rok vložili důvěru,"

"Silně věřím v práci, úsilí a talent ... bude to těžký úkol, ale budu vytrvalý. Vím, že musíme pracovat tvrdě a rychle, abychom byli od začátku silní. Nemohu slíbit tituly, ale jsem přesvědčen, že lidé budou na nás hrdí."

"Všichni hráči z týmu se mi v minulé sezóně zdáli na vysoké úrovni. Se sportovním ředitelem budujeme nový tým a Deco, Ronaldinho a Eto'o nejsou v naši mysli, ale uvidíme jak se to vyvine. Pokud se Ronaldinho upřímně chce znovu stát hráčem jakým byl, tak zde může být. Ale situace se zhoršila a současným plánem je vytvořit silný tým."

"Hledáme útočníka, který dokáže vstřelit 60 branek za sezónu," vtipkoval Guardiola.

"Dobře, chceme devítku, potřebujeme jednu k doplnění Henryho a Bojana. Chceme vepředu konkurenci tří a některá jména, která se objevila v tisku, byla velmi dobrá. Víme jistě koho chceme získat a jména těch, kteří odejdou, ale neprozradím vám tyto jména. V předsezónní přípravě šest nebo sedm hráčů příjde z B týmu a ukážou jak jsou na tom. Já jsem ten, který rozhoduje, kteří hráčí příjdou a odejdou."
Návrat hore Goto down
cuban
Admin
cuban


Počet príspevkov : 1756
Age : 35
Location : ZH
Registration date : 01.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySt september 10, 2008 1:00 pm

Zaujimavi clanok som dnes cital na anglickych weboch...nasiel som aj prelozenu verziu na fcbarcelona.cz

Francouzům se v Barceloně nikdy moc nedařilo a mezi ně patřil i Emmanuel Petit. Ten nedávno vydal autobiografii, ve které se dotknul i svého angažmá v Katalánsku. Tam se přestěhoval v roce 2000 z Arsenalu. "V životě lituji pouze toho, že jsem opustil Arsenal pro Barcelonu. V Anglii jsem vydělával 150 tisíc euro měsíčně, takže jsem Gasparta žádal o dvojnásobek a ten po určitých pochybnostech nakonec souhlasil."

"Vše šlo dobře dokud jsem nedorazil a potkal jsem nějaké šéfy, kteří mluvili velmi úlisně. Byli jako prodavači koberců. Pořád jednali a já jsem vyhrožoval, že se vrátím do svého hotelu, pokud se nedohodneme a ve čtyři řáno konečně odsouhlasili moje požadavky."

"K týmu jsem se připojil později než ostatní, během výletu do Holandska. Dorazil jsem včas, abych mohl hrát zápas. Když jsem se objevil, většina z nich mi ani nevěnovala pozornost, ani mě nepozdravila. Během krátké chvíle jsem zjistil, že zde byly tři party - Katalánci, Holanďani a ostatní. Nebyla tu žádná jednota."

"V den, kdy jsem dorazil, trenér se zeptal Richarda Dutruela, jiného Francouze v týmu, aby mi překládal. Zeptal se mě, viditelně zahanben, abych se nesmál, ale trenér chce vědět, jakou pozici jsem hrál. Nemohl jsem tomu uvěřit. Myslel jsem, že to byl vtip, ale později jsem si uvědomil, že jsem byl získan, abych pomohl politickým ambicím Gasparta, který chtěl být prezidentem. Trenér byl totálně nekompetentní klaun. Nikdy jsem neviděl takovou plešku, jako měl on."

"Prohráli jsme s Besiktasem a hráli špatně. V letadle na cestě domů se mě katalánští novináři zeptali, zda nám chyběl charakter a já přikývnul hlavou. Další den byly v tisku nadpisy, které tvrdily, že jsem řekl, že týmu chybí "koule". Reakce týmu přišla rychle a Luis Enrique, Pep Guardiola, Sergio a Abelardo si mě vzali stranou. Od té doby jsem byl vyvrženec, stal jsem se tím nepřístupným a nikdo semnou nemluvil."

Petitovi nepomohla ani osobní tragedie, když mu zemřel otec. Francouz chtěl po klubu několik dní volna, které ale nakonec nedostal. "Žádal jsem trenéry, aby mě nechali jít a oni řekli ne, cítil jsem se opravdu špatně. Byl jsem poté opravdu připraven jít pryč. Myslel jsem, že někoho udeřím. Musel jsem si dát boxovací pytel do garáže, abych v klubu nebyl zuřivý. Neměl jsem štěstí a připojil jsem se ke klubu v nejhorší okamžik, když byl v totálním poklesu a ovládaný skupinkami uvnitř týmu. Zvyknul jsem si brečet kvůli tomu, že musím jít na trénink, ale ne protože bych byl smutný, byly to prostě pouze nervy."
Návrat hore Goto down
https://worldoffootball.slovakforum.net
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySt september 10, 2008 4:58 pm

cuban napísal:
Zaujimavi clanok som dnes cital na anglickych weboch...nasiel som aj prelozenu verziu na fcbarcelona.cz

Francouzům se v Barceloně nikdy moc nedařilo a mezi ně patřil i Emmanuel Petit. Ten nedávno vydal autobiografii, ve které se dotknul i svého angažmá v Katalánsku. Tam se přestěhoval v roce 2000 z Arsenalu. "V životě lituji pouze toho, že jsem opustil Arsenal pro Barcelonu. V Anglii jsem vydělával 150 tisíc euro měsíčně, takže jsem Gasparta žádal o dvojnásobek a ten po určitých pochybnostech nakonec souhlasil."

"Vše šlo dobře dokud jsem nedorazil a potkal jsem nějaké šéfy, kteří mluvili velmi úlisně. Byli jako prodavači koberců. Pořád jednali a já jsem vyhrožoval, že se vrátím do svého hotelu, pokud se nedohodneme a ve čtyři řáno konečně odsouhlasili moje požadavky."

"K týmu jsem se připojil později než ostatní, během výletu do Holandska. Dorazil jsem včas, abych mohl hrát zápas. Když jsem se objevil, většina z nich mi ani nevěnovala pozornost, ani mě nepozdravila. Během krátké chvíle jsem zjistil, že zde byly tři party - Katalánci, Holanďani a ostatní. Nebyla tu žádná jednota."

"V den, kdy jsem dorazil, trenér se zeptal Richarda Dutruela, jiného Francouze v týmu, aby mi překládal. Zeptal se mě, viditelně zahanben, abych se nesmál, ale trenér chce vědět, jakou pozici jsem hrál. Nemohl jsem tomu uvěřit. Myslel jsem, že to byl vtip, ale později jsem si uvědomil, že jsem byl získan, abych pomohl politickým ambicím Gasparta, který chtěl být prezidentem. Trenér byl totálně nekompetentní klaun. Nikdy jsem neviděl takovou plešku, jako měl on."

"Prohráli jsme s Besiktasem a hráli špatně. V letadle na cestě domů se mě katalánští novináři zeptali, zda nám chyběl charakter a já přikývnul hlavou. Další den byly v tisku nadpisy, které tvrdily, že jsem řekl, že týmu chybí "koule". Reakce týmu přišla rychle a Luis Enrique, Pep Guardiola, Sergio a Abelardo si mě vzali stranou. Od té doby jsem byl vyvrženec, stal jsem se tím nepřístupným a nikdo semnou nemluvil."

Petitovi nepomohla ani osobní tragedie, když mu zemřel otec. Francouz chtěl po klubu několik dní volna, které ale nakonec nedostal. "Žádal jsem trenéry, aby mě nechali jít a oni řekli ne, cítil jsem se opravdu špatně. Byl jsem poté opravdu připraven jít pryč. Myslel jsem, že někoho udeřím. Musel jsem si dát boxovací pytel do garáže, abych v klubu nebyl zuřivý. Neměl jsem štěstí a připojil jsem se ke klubu v nejhorší okamžik, když byl v totálním poklesu a ovládaný skupinkami uvnitř týmu. Zvyknul jsem si brečet kvůli tomu, že musím jít na trénink, ale ne protože bych byl smutný, byly to prostě pouze nervy."
ono je známe že barca v týchto časoch mala najväčšiu krízu v histórii a všade bola nervozita ale mám 2 pripomienky-prečo to vyťahuje teraz?a po ďalšie čo to má spoločné so súčasnou barcou?
Návrat hore Goto down
cuban
Admin
cuban


Počet príspevkov : 1756
Age : 35
Location : ZH
Registration date : 01.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySt september 10, 2008 5:57 pm

no spytaj sa petita a nie mna..teraz napisal autobiografiu...a co to ma spolocne so sucasnou barcou? je to historia klubu...jasne ze to ma nieco spolocne...hovori to o pomeroch ake tam vtedy panovali a mozno aj panuju...
Návrat hore Goto down
https://worldoffootball.slovakforum.net
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySt september 10, 2008 6:04 pm

cuban napísal:
no spytaj sa petita a nie mna..teraz napisal autobiografiu...a co to ma spolocne so sucasnou barcou? je to historia klubu...jasne ze to ma nieco spolocne...hovori to o pomeroch ake tam vtedy panovali a mozno aj panuju...
ja som sa teba nepýtal-ale neviem čo si tým chcel naznačiť
Návrat hore Goto down
cuban
Admin
cuban


Počet príspevkov : 1756
Age : 35
Location : ZH
Registration date : 01.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptySt september 10, 2008 7:39 pm

Stoffo napísal:
cuban napísal:
no spytaj sa petita a nie mna..teraz napisal autobiografiu...a co to ma spolocne so sucasnou barcou? je to historia klubu...jasne ze to ma nieco spolocne...hovori to o pomeroch ake tam vtedy panovali a mozno aj panuju...
ja som sa teba nepýtal-ale neviem čo si tým chcel naznačiť

das direct quote na moj prispevok, koho si sa potom pytal? naozaj toho petita?
Návrat hore Goto down
https://worldoffootball.slovakforum.net
Stoffo

Stoffo


Počet príspevkov : 1561
Registration date : 07.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPo september 15, 2008 2:41 pm

barca-racing santander 1:1-nemám čo dodať-barca minimálne 5-6 100% šancí ale zhoreli sme v koncovke asi ako naši v maribore a racing vystrelil za 90 minút raz a dal z toho gól-je to hnus ale newadí verím že sa hráči pozviechajú a že do lm vstúpia víťazne.
Návrat hore Goto down
cuban
Admin
cuban


Počet príspevkov : 1756
Age : 35
Location : ZH
Registration date : 01.01.2008

FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 EmptyPo september 15, 2008 3:47 pm

no neviem...numancia a santander, ziadny gol z hry, skore 1-2 a 1 bod...
Návrat hore Goto down
https://worldoffootball.slovakforum.net
Sponsored content





FC BARCELONA - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: FC BARCELONA   FC BARCELONA - Stránka 8 Empty

Návrat hore Goto down
 
FC BARCELONA
Návrat hore 
Strana 8 z 16Choď na stránku : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
 Similar topics
-
» FC Barcelona - Manchester United FC

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
world of football :: Klubový futbal :: Španielsko-
Prejdi na: